Strona korzysta z plików cookie's. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
x
menu
Stabilny i przewidywalny model biznesowy
Strategia
V
Współpraca z czołowymi touroperatorami

Enter Air posiada efektywny i niskokosztowy model biznesowy zbliżony do nowoczesnych linii niskobudżetowych, pozwalający na osiąganie pozytywnych wyników, nawet w czasach kryzysu. Grupa współpracuje z największymi i najbardziej uznanymi biurami podróży działającymi w Polsce, takimi jak: Rainbow Tours, TUI, Itaka czy Coral Travel. Są to podmioty o stabilnej sytuacji finansowej oraz dobrej opinii wśród polskich turystów, która zapewnia im szeroką bazę klientów każdego roku. Grupa wykonuje loty do przeważającej liczby kurortów wakacyjnych dostępnych z Polski i Europy Zachodniej, oferując tym samym najszerszą ofertę połączeń wakacyjnych na polskim rynku.

Rosnąca skala działalności

Enter Air posiada sześć stałych baz operacyjnych: w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Paryżu i Zurychu oraz bazy sezonowe takie jak m.in.: Londyn Gatwick, Praga, Manchester, Goeteborg czy Tel Awiw. Przewoźnik wykonuje przewozy do ponad 250 portów lotniczych. Większość rejsów odbywa się z polskich lotnisk, ale coraz istotniejsza jest sprzedaż eksportowa. Enter Air świadczy swoje usługi także podmiotom z zagranicy gdzie klientami są konsolidatorzy/brokerzy konsolidujący popyt na poszczególnych rynkach zagranicznych m.in. w Czechach, Izraelu, Francji i Wielkiej Brytanii. Obecnie ponad jedna trzecia przychodów Grupy pochodzi z przewozów pomiędzy zagranicznymi portami lotniczymi. Wykonywane są one dla zagranicznych klientów i charakteryzują się wyższymi marżami. Rynki zagraniczne, Europy Zachodniej są o wiele bogatsze od rynku rodzimego i stanowią olbrzymi potencjał dla ekspansji marki Enter Air.

Wykonane fotelokilometry (mln)

Przewidywalność biznesu

Proces ustalania harmonogramu lotów na dany rok trwa przeważnie od marca do października roku poprzedniego. W praktyce oznacza to, że Spółka zdecydowaną większość miejsc w samolotach sprzedaną ma przynajmniej z półrocznym wyprzedzeniem. Model biznesowy Enter Air jest bardzo stabilny, a Spółka nie jest narażona na większość ryzyk rynkowych, z którymi zmagają się inni przewoźnicy.

Istotnym elementem strategii Grupy jest utrzymanie trwałej rentowności i koncentracja na dochodowej części rynku przewozów czarterowych oraz przede wszystkim, utrzymanie odpowiedniej struktury kosztowej pozwalającej na prowadzenie działalności w oparciu o dodatnie marże.

Flota

Flota Enter Air składa się z 24 Boeingów 737-800 i dwóch Boeingów 737 MAX 8.  Samoloty posiadają zasięg odpowiedni do tego, by obsługiwać trasy do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w basenie Morza Śródziemnego i na Wyspach Kanaryjskich, a z jednym międzylądowaniem dolecieć do Tajlandii, Kenii i na Sri Lankę.

Spółka planuje nabyć łącznie sześć nowych samolotów Boeing 737-8 MAX, które zastąpią część dotychczas używanych maszyn. Zachęcamy do obejrzenia filmów o nowych samolotach:

 

 

 

Znaczący rozwój floty

Obok wynajmu samolotów wraz z załogą Grupa prowadzi sprzedaż pokładową oraz szkolenia pilotów samolotów Boeing 737.

air22