Strona korzysta z plików cookie's. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
x
menu
Lider rynku czarterowego w Polsce
Otoczenie Rynkowe
V
Perspektywiczny rynek

Działalność Enter Air jest silnie skorelowana z polskim i europejskim rynkiem usług turystycznych. W ostatnich 10 latach, liczba wyjazdów z polskimi biurami podróży rosła o prawie 10% w skali roku, a ok. 90% wycieczek korzysta z transportu lotniczego.

Dynamiczny wzrost liczby podróżujących samolotem z i do Polski

 Źródło: Urząd Lotnictwa Cywilnego 

Wraz z bogaceniem się społeczeństwa oczekiwany jest dalszy wzrost liczby wycieczek organizowanych przez biura podróży w Polsce.

Rosnący wskaźnik mobilności Polaków

 Źródło: World Travel & Tourism Council, Eurostat

air_www2

Enter Air przewiózł w Polsce ponad 650 tys. pasażerów w 2020 r co daje pozycję czwartej największej linii w kraju (za Ryanair LOT i WizzAir. W 2019 r liczba pasażerów była bliska 2 5 mln.
Według opublikowanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego danych przewozów turystycznych w Polsce, Enter Air przewiózł w 2020 roku 381 tys. pasażerów w ruchu czarterowym oraz 273 tys. w ruchu regularnym.

Udział w rynku czarterowym w Polsce w 2020 r.

Źródło: ULC

PRZEGLĄD RYNKU TURYSTYCZNEGO

 

Rzeczpospolita: Wakacje planujmy już teraz

22.02.2018

Dziennik przedstawia najnowsze trendy w turystyce – Polacy coraz częściej planują wakacje już na początku roku.

Tarvelplanet.pl odnotował większe zainteresowanie wcześniejszymi rezerwacjami urlopów, co spowodowane jest m.in. ustabilizowaną sytuacją w branży. Dodatkowym argumentem jest powstanie turystycznego Funduszu Gwarancyjnego i gwarancja niższej ceny. Polaków stać też na więcej. Najczęściej wybieramy 4- i 5-gwiazdkowe hotele i opcję all inclusive. Najchętniej wybieranymi kierunkami są Grecja, Turcja i Bułgaria. Spada popularność Hiszpanii.

Cały artykuł dostępny jest pod linkiem

 

Rzeczpospolita: O majówce myślimy już w styczniu

26.01.2018

Rzeczpospolita opublikowała artykuł, w którym podano, że biura podróży odnotowały trzykrotny wzrost rezerwacji na majowy weekend.

Największą popularnością cieszą się Grecja, Turcja i Hiszpania. Polacy coraz częściej decydują się na zakup wyjazdów z dużym wyprzedzeniem, co pozwala m.in. rozłożyć płatność na raty. Do rezerwacji zachęca również utworzenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, zabezpieczającego turystów przed finansowymi konsekwencjami bankructwa biur podróży, czy gwarancja najniższej raty.

Cały artykuł dostępny jest pod linkiem

 

Rzeczpospolita: Boże Narodzenie i Sylwester: Jasełka na stoku lub pod palmami

 13.12.2017

W Rzeczpospolitej ukazał się artykuł analizujący świąteczne wyjazdy Polaków. Coraz częściej decydujemy się na spędzenie Bożego Narodzenia i Sylwestra za granicą.

Polacy najczęściej wyjeżdżają całymi rodzinami. Do początku grudnia klienci biur podróży zarezerwowali w tym czasie o ok. 20% wyjazdów więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. Najczęściej wybieranymi kierunkami są Wyspy Kanaryjskie (ok. 21% rezerwacji), Egipt (20%) i Malta (5%). Duży wpływ na decyzję mają niskie ceny wycieczek. Preferencje zmienili również narciarze, którzy wybierają stoki w Austrii (29%). We włoskie Alpy z biurami podróży wybiera się 20% narciarzy, czyli o 10% mniej niż rok temu.

Cały artykuł dostępny jest pod linkiem

 

Rzeczpospolita: Egzotyka w niskich cenach

23.10.2017

Dziennik opublikował artykuł poświęcony cenom wyjazdów do egzotycznych krajów.

Polacy coraz częściej decydują się na spędzenie wakacji w egzotycznych miejscach ze względu na koszty porównywalne z tymi, które trzeba ponieść odpoczywając nad Bałtykiem czy w Zakopanem. Najchętniej wybierają loty na Dominikanę oraz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rzeczpospolita podaje, że rezerwacje w ZEA sięgają nawet 13%, co spowodowana jest przystępnymi cenami – ceny tygodniowych wakacji zaczynają się od 1750 zł od osoby. Ważnym kryterium jest też bezpieczeństwo i znikome prawdopodobieństwo ataków przemocy wobec turystów.

W sezonie zima 2017/zima 2018 najpopularniejsze egzotyczne kierunki wyjazdów to Dominikana, Emiraty Arabskie, Tajlandia, Kenia, Izrael, Meksyk, Kuba, Tanzania i Chiny.

Cały artykuł dostępny jest pod linkiem

 

Puls Biznesu: Turyści rzucili się na promocje

24.03.2017

W Pulsie Biznesu pojawił się artykuł dotyczący raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki (PZOT).

Z najnowszych badań PZOT wynika, że biura podróży sprzedały o 30% więcej wycieczek niż rok temu. W ciągu ostatnich dwóch tygodni było o 48,9% więcej rezerwacji i ponad 53% więcej klientów. Zdaniem ekspertów wzrost spowodowany jest m.in. zbliżającym się zakończeniem ofert first minute. Duże znaczenie ma również coraz większa świadomość klientów, którzy zdają sobie sprawę z popularności najatrakcyjniejszych ofert i konieczności wcześniejszego dokonania zakupu.

Wzrost sprzedaży odnotowały m.in. Itaka, Rainbow Tours i TUI Poland.

PZOT brał pod uwagę wyniki firm korzystających z systemu MerlinX.

Cały artykuł dostępny jest pod linkiem

 

Rzeczpospolita: W tym roku lotnictwo urośnie o 10 procent

17.02.2016

Rzeczpospolita opublikowała artykuł zawierający wyniki raportu PwC, dotyczącego polskiego transportu lotniczego.

Według raportu, w roku 2015 linie lotnicze operujące z Polski zanotowały 13 procentowy wzrost przewozów. Eksperci prognozują, że rok 2016 będzie także korzystny dla polskiego transportu lotniczego, a wzrost przewozów powinien wynieść przynajmniej 10 procent, czyli z polskich lotnisk skorzysta ponad 33 mln pasażerów.

W ocenie ekspertów PwC, głównym źródłem wzrostu liczby pasażerów w Polsce pozostają porty regionalne, co świadczy o rosnącej pozycji niskokosztowych przewoźników. W 2015 r. udział tanich linii w przewozach pasażerskich przekroczył 50 procent (54 proc.), z kolei udział przewoźników czarterowych wynosi kilkanaście procent i pozostaje stabilny w okresie ostatnich 3 lat. Cały czas udział w rynku tracą tradycyjni przewoźnicy.

Autorzy raportu także przewidują coraz większe zainteresowanie zagranicznych linii lotniczych, przede wszystkim przewoźników niskokosztowych, możliwościami inwestycyjnymi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. w Polsce.

Cały artykuł jest dostępny pod linkiem