Strona korzysta z plików cookie's. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
x
menu
Największa czarterowa linia lotnicza w Polsce
O Enter Air
V
Największy prywatny przewoźnik w Polsce

Enter Air jest największą prywatną linią lotniczą działającą w Polsce od 9 lat i jedną z największych linii czarterowych w Europie pod względem floty. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając do ponad 30 krajów i wykonuje przewozy do ponad 250 portów lotniczych.

Flota Enter Air składa się z 21 Boeingów 737-800 i dwóch Boeingów 737 MAX 8.

W 2018 r.  Enter Air przewiózł w Polsce  blisko 2 mln pasażerów. Poza rynkiem polskim Enter Air działa także m.in. na rynkach brytyjskim, francuskim, hiszpańskim, czeskim, skandynawskim, włoskim i izraelskim.

W maju 2019 r., Enter Air podpisał umowę inwestycyjną o wartości 2 mln USD (około 7,7 mln zł) i objął 49% akcji linii Chair Airlines, dzięki czemu został jej strategicznym partnerem i uzyskał dostęp do szwajcarskiego rynku turystycznego. Umowa zawiera też opcję call uprawniającą Enter Air do objęcia dodatkowych akcji linii dających łącznie udział do 80% akcji.

Więcej informacji o Chair Airlines na www.chair.ch

 

 

air_www3

Enter Air od pierwszego roku działalności jest rentowny i generuje pozytywne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej. W 2018 r. Enter Air wypracował przychody 1,3 mld zł, co oznacza wzrost o 35,7% r/r. W latach 2015-2017 przychody ze sprzedaży wzrosły z 757,0 mln zł w 2015 r. do 810,4 mln zł w 2016 r. i 954,9 mln zł w 2017 r., co oznaczało że średnioroczne tempo wzrostu przychodów w tym okresie wyniosło 12,5%.  Ponad jedna trzecia przychodów realizowanych jest z połączeń poza Polską.

Wzrost przychodów i wyników to głównie efekt ciągłego zwiększania skali działalności i większej liczby samolotów posiadanych we flocie pozwalających na wzrost liczby oferowanych foteli, a co za tym idzie na wzrost sprzedaży pokładowej, a także efekt poprawy efektywności operacyjnej.

enter air w liczbach

250

portów docelowych

6

stałych baz operacyjnych

10

lat

na rynku

24

samoloty we flocie

2,5

mln

pasażerów w 2019 r. w Polsce
Pozycja rynkowa

Udział w rynku czarterowym w Polsce w 2017 r.

Źródło: ULC

Enter Air jest liderem dynamicznie rosnącego polskiego rynku przewozów turystycznych. Enter Air ma cztery bazy operacyjne w Polsce w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu, ale wykonuje też połączenia czarterowe z innych polskich lotnisk.

Grupa działa również na zagranicznych rynkach. Ponad jedna trzecia przychodów pochodzi z przewozów realizowanych dla zagranicznych biur podróży na trasach poza Polską. Aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie zagranicznych klientów Enter Air ma stałe bazy operacyjne w Paryżu i w Zurychu oraz sezonowe bazy operacyjne m.in. w Pradze, Manchesterze, Londynie i Tel Awiwie.