Strona korzysta z plików cookie's. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
x
menu
Zarząd o wieloletnim doświadczeniu w lotnictwie
Władze
V
Zarząd
Grzegorz Wojciech Polaniecki

pic4

Grzegorz Wojciech Polaniecki

członek zarządu
Dyrektor Generalny

Posiada wykształcenie wyższe. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu zarządzania w lotnictwie, które zdobył jako członek zarządu Centralwings, Doradca zarządu PLL LOT, doradca z zakresu lotnictwa w brytyjskim Banku Inwestycyjnym Gryphon Investment Bank oraz założyciel i członek zarządu Enter Air.

Rozpoczynał karierę menedżerską jako Station Manager, a następnie Quality Manager w liniach lotniczych EuroLOT, w latach 1996-2004. W latach 2004-2006 pracował jako Dyrektor Operacyjny i członek zarządu linii Centralwings, a także pełniący obowiązki prezesa zarządu. W latach 2006-2009 był doradcą inwestycyjnym w brytyjskim Gryphon Investment Bank, a w 2008 r. w spółce PLL LOT prowadził projekt przygotowania spółki do IPO.

Od powstania Enter Air jest członkiem zarządu i Dyrektorem Generalnym.

Mariusz Olechno

foto2
Mariusz Olechno

członek zarządu
Dyrektor Techniczny

Posiada wykształcenie wyższe.Rozpoczynał karierę menedżerską jako Inżynier Mechanik w firmie White Eagle Aviation w latach 2001-2003, a następnie Inżynier Zarządzania flotą B737 w linii lotniczej Air Polonia w latach 2003-2004. W latach 2004-2009 pracował początkowo na stanowisku Kierownika Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu, a następnie jako Postholder CAMO i Dyrektor Techniczny linii Centralwings. W roku 2009 był Dyrektorem Operacyjnym i Doradcą Zarządu LS Services.

Założyciel i członek zarządu i Dyrektor Techniczny Enter Air.

 Marcin Andrzej Kubrak 
pic3

Marcin Andrzej Kubrak

członek zarządu
Dyrektor Operacji Lotniczych

Posiada wykształcenie wyższe. Rozpoczynał karierę w 1991 r. jako pilot wycieczek zagranicznych do krajów dalekiego wschodu (Tajlandia, Korea, Singapur) w biurze podroży INT EXPRESS, od 1992 r. pracował na stanowisku Kierownika Działu Turystyki Przyjazdowej, gdzie zajmował się organizacją przyjazdów grup turystycznych do Polski z krajów Europy Zachodniej.

W roku 1994 rozpoczął działalność spółki Fair Cargo, która jako jedna z pierwszych w Polsce rozpoczęła działalność Spedycji Lotniczej i obsługi frachtu lotniczego. Do 2005 r. był właścicielem i dyrektorem zarządzającym tej spółki. Pełni w spółce Expeditors Polska funkcję członka zarządu oraz dyrektora zarządzającego. Od 1999 r. jest udziałowcem oraz prezesem zarządu spółki Airnet będącej właścicielem i zajmującej się prowadzeniem terminalu spedycyjnego na lotnisku Okęcie w Warszawie. Od 2004 r jest udziałowcem i członkiem zarządu spółki Airnet Service prowadzącej działalność handlingową obsługi frachtu lotniczego.

Od powstania Enter Air jest członkiem zarządu.

Pan Marcin Andrzej Kubrak rozpoczął karierę lotniczą w 1996 r. W 1997 r. zdobył licencję pilota samolotowego. Obecnie jest pilotem liniowym z licencją ATPL oraz instruktorem i egzaminatorem Państwowym (TRE) typu Boeing 737. Dodatkowo pełni funkcję szefa pilotów w Enter Air. W latach – 2004 pracował w linii Air Polonia. W latach 2005 -2009 był zatrudniony w linii lotniczej Centralwings.

Andrzej Przemysław Kobielski 
pic1

Andrzej Przemysław Kobielski

członek zarządu
Dyrektor Handlowy

Posiada wykształcenie wyższe. Rozpoczynał swoja karierę w PLL LOT w pionie handlowym w 1997 r. W spółce tej sprawował kierownicze stanowiska do roku 2004. W latach 2004-2006 pracował jako Dyrektor Siatki Połączeń i Zarządzania Wpływami w linii Centralwings. W latach 2007-2009 był Dyrektorem Handlowym w angielskiej linii lotniczej BMI Baby. W roku 2009 w PLL LOT stworzył zorganizowaną cześć przedsiębiorstwa LOT Charters. W roku 2010 założył i zarządzał organizatorem turystyki LOT Travel.

Współtwórca business planu, członek zarządu oraz Dyrektor Handlowy Enter Air.

Rada Nadzorcza
Ewa Kubrak

Ewa Kubrak posiada doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami, które zdobywała jako prezes zarządu oraz dyrektor zarządzający biura podróży Student Club. Karierę zawodową rozpoczynała w roku 1988 r. w spółce PLL LOT na stanowisku Agenta Obsługi Naziemnej na lotnisku Chopina w Warszawie. W 1991 r. rozpoczęła pracę w biurze operacyjnym linii lotniczych KLM Oddział w Polsce na stanowisku specjalisty obsługi handlingowej oraz specjalisty usług cateringowych. Od roku 2003 Ewa Kubrak jest głównym udziałowcem i prezesem zarządu biura podróży Student Club, zajmującego się organizacją podróży służbowych i sprzedażą biletów lotniczych.

Paweł Brukszo

Paweł Brukszo ma wykształcenie wyższe. Jest laureatem międzynarodowych konkursów prawniczych: Profesor Telders Moot Court Competition w Hadze i Competition Rene Cassin w Strassbourgu.

Paweł Brukszo rozpoczynał karierę w spółce LIM, a następnie sprawował funkcje kierownicze m.in. w takich spółkach jak Motorola Polska oraz KPMG. W latach 2004 -2006 pełnił funkcję wiceprezesa i prezesa zarządu w spółce Calisia, w której następnie w latach 2006-2011 pełnił funkcję członka rady nadzorczej. Na przestrzeni lat 2006 – 2013 pełnił również funkcje członka rady nadzorczej w spółkach Diora Świdnica oraz WSiP, gdzie piastował funkcję przewodniczącego komitetu ds. wynagrodzeń.

Obecnie Paweł Brukszo sprawuje funkcje członka rady nadzorczej w spółkach: Magellan i Wawel, gdzie jest członkiem komitetu audytu, oraz Unimor Development. Jest sekretarzem rady nadzorczej spółek Mennica Polska od 1766 oraz Mennica Polska. Pełni również funkcję prezesa zarządu w spółce Unitra Towarzystwo Handlowo-Przemysłowe, w której jest również akcjonariuszem. Ponadto Paweł Brukszo jest wspólnikiem w spółkach INVESTRA oraz Alfa Trading.

Paweł Bruszko oświadczył, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.

Michał Wnorowski

Michał Wnorowski ma wykształcenie wyższe, jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Z rynkiem finansowym związany jest od 1995 r. Do końca 2016 r. był Dyrektorem Inwestycyjnym i Zarządzającym Portfelem Akcji Długoterminowych Grupy PZU. Posiada doświadczenie w zakresie zarządzania projektami inwestycyjnymi, analizy rynkowej, analizy przedsiębiorstw i wyceny ich wartości oraz zarządzania portfelem papierów wartościowych. Zajmował się również zagadnieniami restrukturyzacji i nadzoru właścicielskiego firm. Zasiadał m.in. w radach nadzorczych spółek: Braster, Robyg, Elektrobudowa, Travelplanet.pl, EMC Instytut Medyczny, Armatura Kraków, ARM Property.

Michał Wnorowski oświadczył, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.

 

Piotr Przedwojewski

Posiada wykształcenie wyższe. W 2014 r. zakończył postępowanie kwalifikacyjne na biegłego rewidenta w Krajowej Radzie Biegłych Rewidentów (wpisany na listę biegłych rewidentów pod nr 13016). Pan Piotr Przedwojewski rozpoczynał karierę zawodową w 1998 r. w Pracowni Sieci Komputerowych Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych Akademii Obrony Narodowej, gdzie pracował do 2008 r. W latach 2008-2010 pracował w Strategia Horwath Audit, a następnie w latach 2010-2012 w BDO. Od 2012 r. współpracuje z IQ TAX oraz jest Dyrektorem Departamentu Finansowego w Saturn Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Piotr Przedwojewski oświadczył, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.

Joanna Aleksandra Braulińska-Wójcik

Posiada wykształcenie wyższe. W roku 2009 ukończyła Kurs dla Kandydatów na Członków Rad Nadzorczych Spółek z udziałem Skarbu Państwa. Joanna Braulińska-Wójcik rozpoczęła karierę zawodową w 2003 r. jako prawnik w spółce COBRA METAL POLSKA. Następnie pracowała jako prawnik w spółce Annacond Enterprises, gdzie od 2011 do 2014 r. pełniła również funkcję członka rady nadzorczej. W latach 2013 – 2015 Pani Joanna Braulińska-Wójcik pracowała jako dyrektor ds. rozwoju w spółce Energopol Serwis, a następnie, do chwili obecnej, w spółce Poltransgaz. Obecnie jest członkiem rady nadzorczej w spółkach Energorozwój oraz EGESA Grupa Energetyczna, przewodniczącą rady nadzorczej w spółce CAM MEDIA, prezesem zarządu w spółce Era International oraz wiceprezesem zarządu w spółce Polnaftrans.

Joanna Aleksandra Braulińska-Wójcik oświadczyła, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.

Patrycja Koźbiał 

Posiada wykształcenie wyższe. Rozpoczęła karierę zawodową w 1998 r. jako asystent biegłego rewidenta w BDO. W latach 1999-2007 pracowała w Baker Tilly Smoczyński i Partnerzy (dawniej: Moore Stephens Smoczyński i Partnerzy) jako konsultant, starszy konsultant, a następnie manager ds. audytu. W latach 2007-2009 Pani Patrycja Koźbiał zajmowała stanowisko managera ds. audytu w Kancelarii Porad Finansowo-Księgowych dr Piotr Rojek, a w latach 2010-2011 stanowisko konsultanta w BTFG Audit. Ponadto Pani Patrycja Koźbiał jest wspólnikiem spółki IQ Tax 1, w której również pełni funkcję prezesa zarządu.

Patrycja Koźbiał oświadczyła, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.

Marek Młotek-Kucharczyk

Marek Młotek-Kucharczyk ma wykształcenie wyższe ekonomiczne. Od 2010 r. jest członkiem Chartered Institute of Management Accountants. Karierę zawodową rozpoczął w 1996 r. w CDM Pekao. W latach 2004-2008 pełnił funkcję zastępcy dyrektora finansowego w Inter Cars. W latach 2008-2010 był dyrektorem finansowym i członkiem zarządu MLP, w latach 2010-2014 sprawował funkcję dyrektora finansowego Inter-Team, a w latach 2014-2015 był dyrektorem finansowym i prokurentem Pekaes.

Marek Młotek-Kucharczyk oświadczył, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.