Strona korzysta z plików cookie's. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
x
menu
Zarząd o wieloletnim doświadczeniu w lotnictwie
Władze
V
Zarząd
Grzegorz Wojciech Polaniecki

pic4

Grzegorz Wojciech Polaniecki

członek zarządu
Dyrektor Generalny

Posiada wykształcenie wyższe. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu zarządzania w lotnictwie, które zdobył jako członek zarządu Centralwings, Doradca zarządu PLL LOT, doradca z zakresu lotnictwa w brytyjskim Banku Inwestycyjnym Gryphon Investment Bank oraz założyciel i członek zarządu Enter Air.

Rozpoczynał karierę menedżerską jako Station Manager, a następnie Quality Manager w liniach lotniczych EuroLOT, w latach 1996-2004. W latach 2004-2006 pracował jako Dyrektor Operacyjny i członek zarządu linii Centralwings, a także pełniący obowiązki prezesa zarządu. W latach 2006-2009 był doradcą inwestycyjnym w brytyjskim Gryphon Investment Bank, a w 2008 r. w spółce PLL LOT prowadził projekt przygotowania spółki do IPO.

Od powstania Enter Air jest członkiem zarządu i Dyrektorem Generalnym.

Mariusz Olechno

foto2
Mariusz Olechno

członek zarządu
Dyrektor Techniczny

Posiada wykształcenie wyższe.Rozpoczynał karierę menedżerską jako Inżynier Mechanik w firmie White Eagle Aviation w latach 2001-2003, a następnie Inżynier Zarządzania flotą B737 w linii lotniczej Air Polonia w latach 2003-2004. W latach 2004-2009 pracował początkowo na stanowisku Kierownika Zarządzania Ciągłą Zdatnością do Lotu, a następnie jako Postholder CAMO i Dyrektor Techniczny linii Centralwings. W roku 2009 był Dyrektorem Operacyjnym i Doradcą Zarządu LS Services.

Założyciel i członek zarządu i Dyrektor Techniczny Enter Air.

 Marcin Andrzej Kubrak 
pic3

Marcin Andrzej Kubrak

członek zarządu
Dyrektor Operacji Lotniczych

Posiada wykształcenie wyższe. Rozpoczynał karierę w 1991 r. jako pilot wycieczek zagranicznych do krajów dalekiego wschodu (Tajlandia, Korea, Singapur) w biurze podroży INT EXPRESS, od 1992 r. pracował na stanowisku Kierownika Działu Turystyki Przyjazdowej, gdzie zajmował się organizacją przyjazdów grup turystycznych do Polski z krajów Europy Zachodniej.

W roku 1994 rozpoczął działalność spółki Fair Cargo, która jako jedna z pierwszych w Polsce rozpoczęła działalność Spedycji Lotniczej i obsługi frachtu lotniczego. Do 2005 r. był właścicielem i dyrektorem zarządzającym tej spółki. Pełni w spółce Expeditors Polska funkcję członka zarządu oraz dyrektora zarządzającego. Od 1999 r. jest udziałowcem oraz prezesem zarządu spółki Airnet będącej właścicielem i zajmującej się prowadzeniem terminalu spedycyjnego na lotnisku Okęcie w Warszawie. Od 2004 r jest udziałowcem i członkiem zarządu spółki Airnet Service prowadzącej działalność handlingową obsługi frachtu lotniczego.

Od powstania Enter Air jest członkiem zarządu.

Pan Marcin Andrzej Kubrak rozpoczął karierę lotniczą w 1996 r. W 1997 r. zdobył licencję pilota samolotowego. Obecnie jest pilotem liniowym z licencją ATPL oraz instruktorem i egzaminatorem Państwowym (TRE) typu Boeing 737. Dodatkowo pełni funkcję szefa pilotów w Enter Air. W latach – 2004 pracował w linii Air Polonia. W latach 2005 -2009 był zatrudniony w linii lotniczej Centralwings.

Andrzej Przemysław Kobielski 
pic1

Andrzej Przemysław Kobielski

członek zarządu
Dyrektor Handlowy

Posiada wykształcenie wyższe. Rozpoczynał swoja karierę w PLL LOT w pionie handlowym w 1997 r. W spółce tej sprawował kierownicze stanowiska do roku 2004. W latach 2004-2006 pracował jako Dyrektor Siatki Połączeń i Zarządzania Wpływami w linii Centralwings. W latach 2007-2009 był Dyrektorem Handlowym w angielskiej linii lotniczej BMI Baby. W roku 2009 w PLL LOT stworzył zorganizowaną cześć przedsiębiorstwa LOT Charters. W roku 2010 założył i zarządzał organizatorem turystyki LOT Travel.

Współtwórca business planu, członek zarządu oraz Dyrektor Handlowy Enter Air.

Rada Nadzorcza
Grzegorz Badziak

Grzegorz Badziak posiada wykształcenie wyższe, techniczne. Od 15 lat pełni funkcję prezesa zarządu w spółce GB Aerocharter sp. z o.o. działającej w branży lotniczej. Doświadczenie zawodowe zdobywał również pełniąc funkcję prezesa zarządu oraz przewodniczącego rady nadzorczej spółki Carcade S.A., działającej w branży finansowej.

Piotr Przedwojewski

Posiada wykształcenie wyższe. W 2014 r. zakończył postępowanie kwalifikacyjne na biegłego rewidenta w Krajowej Radzie Biegłych Rewidentów (wpisany na listę biegłych rewidentów pod nr 13016). Pan Piotr Przedwojewski rozpoczynał karierę zawodową w 1998 r. w Pracowni Sieci Komputerowych Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych Akademii Obrony Narodowej, gdzie pracował do 2008 r. W latach 2008-2010 pracował w Strategia Horwath Audit, a następnie w latach 2010-2012 w BDO. Od 2012 r. współpracuje z IQ TAX oraz jest Dyrektorem Departamentu Finansowego w Saturn Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych.

Piotr Przedwojewski oświadczył, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.

 

Paweł Brukszo

Paweł Brukszo ma wykształcenie wyższe. Jest laureatem międzynarodowych konkursów prawniczych: Profesor Telders Moot Court Competition w Hadze i Competition Rene Cassin w Strassbourgu.

Paweł Brukszo rozpoczynał karierę w spółce LIM, a następnie sprawował funkcje kierownicze m.in. w takich spółkach jak Motorola Polska oraz KPMG. W latach 2004 -2006 pełnił funkcję wiceprezesa i prezesa zarządu w spółce Calisia, w której następnie w latach 2006-2011 pełnił funkcję członka rady nadzorczej. Na przestrzeni lat 2006 – 2013 pełnił również funkcje członka rady nadzorczej w spółkach Diora Świdnica oraz WSiP, gdzie piastował funkcję przewodniczącego komitetu ds. wynagrodzeń.

Obecnie Paweł Brukszo sprawuje funkcje członka rady nadzorczej w spółkach: Magellan i Wawel, gdzie jest członkiem komitetu audytu, oraz Unimor Development. Jest sekretarzem rady nadzorczej spółek Mennica Polska od 1766 oraz Mennica Polska. Pełni również funkcję prezesa zarządu w spółce Unitra Towarzystwo Handlowo-Przemysłowe, w której jest również akcjonariuszem. Ponadto Paweł Brukszo jest wspólnikiem w spółkach INVESTRA oraz Alfa Trading.

Paweł Bruszko oświadczył, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.

Michał Wnorowski

Michał Wnorowski ma wykształcenie wyższe, jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Z rynkiem finansowym związany jest od 1995 r. Do końca 2016 r. był Dyrektorem Inwestycyjnym i Zarządzającym Portfelem Akcji Długoterminowych Grupy PZU. Posiada doświadczenie w zakresie zarządzania projektami inwestycyjnymi, analizy rynkowej, analizy przedsiębiorstw i wyceny ich wartości oraz zarządzania portfelem papierów wartościowych. Zajmował się również zagadnieniami restrukturyzacji i nadzoru właścicielskiego firm. Zasiadał m.in. w radach nadzorczych spółek: Braster, Robyg, Elektrobudowa, Travelplanet.pl, EMC Instytut Medyczny, Armatura Kraków, ARM Property.

Michał Wnorowski oświadczył, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.

Ewa Kubrak

Ewa Kubrak posiada doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami, które zdobywała jako prezes zarządu oraz dyrektor zarządzający biura podróży Student Club. Karierę zawodową rozpoczynała w roku 1988 r. w spółce PLL LOT na stanowisku Agenta Obsługi Naziemnej na lotnisku Chopina w Warszawie. W 1991 r. rozpoczęła pracę w biurze operacyjnym linii lotniczych KLM Oddział w Polsce na stanowisku specjalisty obsługi handlingowej oraz specjalisty usług cateringowych. Od roku 2003 Ewa Kubrak jest głównym udziałowcem i prezesem zarządu biura podróży Student Club, zajmującego się organizacją podróży służbowych i sprzedażą biletów lotniczych.

Joanna Aleksandra Braulińska-Wójcik

Posiada wykształcenie wyższe. W roku 2009 ukończyła Kurs dla Kandydatów na Członków Rad Nadzorczych Spółek z udziałem Skarbu Państwa. Joanna Braulińska-Wójcik rozpoczęła karierę zawodową w 2003 r. jako prawnik w spółce COBRA METAL POLSKA. Następnie pracowała jako prawnik w spółce Annacond Enterprises, gdzie od 2011 do 2014 r. pełniła również funkcję członka rady nadzorczej. W latach 2013 – 2015 Pani Joanna Braulińska-Wójcik pracowała jako dyrektor ds. rozwoju w spółce Energopol Serwis, a następnie, do chwili obecnej, w spółce Poltransgaz. Obecnie jest członkiem rady nadzorczej w spółkach Energorozwój oraz EGESA Grupa Energetyczna, przewodniczącą rady nadzorczej w spółce CAM MEDIA, prezesem zarządu w spółce Era International oraz wiceprezesem zarządu w spółce Polnaftrans.

Joanna Aleksandra Braulińska-Wójcik oświadczyła, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.

Patrycja Koźbiał 

Posiada wykształcenie wyższe. Rozpoczęła karierę zawodową w 1998 r. jako asystent biegłego rewidenta w BDO. W latach 1999-2007 pracowała w Baker Tilly Smoczyński i Partnerzy (dawniej: Moore Stephens Smoczyński i Partnerzy) jako konsultant, starszy konsultant, a następnie manager ds. audytu. W latach 2007-2009 Pani Patrycja Koźbiał zajmowała stanowisko managera ds. audytu w Kancelarii Porad Finansowo-Księgowych dr Piotr Rojek, a w latach 2010-2011 stanowisko konsultanta w BTFG Audit. Ponadto Pani Patrycja Koźbiał jest wspólnikiem spółki IQ Tax 1, w której również pełni funkcję prezesa zarządu.

Patrycja Koźbiał oświadczyła, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.

Marek Młotek-Kucharczyk

Marek Młotek-Kucharczyk ma wykształcenie wyższe ekonomiczne. Od 2010 r. jest członkiem Chartered Institute of Management Accountants. Karierę zawodową rozpoczął w 1996 r. w CDM Pekao. W latach 2004-2008 pełnił funkcję zastępcy dyrektora finansowego w Inter Cars. W latach 2008-2010 był dyrektorem finansowym i członkiem zarządu MLP, w latach 2010-2014 sprawował funkcję dyrektora finansowego Inter-Team, a w latach 2014-2015 był dyrektorem finansowym i prokurentem Pekaes.

Marek Młotek-Kucharczyk oświadczył, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.