Strona korzysta z plików cookie's. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
x
menu
Zarząd o wieloletnim doświadczeniu w lotnictwie
Władze
V
Zarząd
Grzegorz Wojciech Polaniecki

pic4

Grzegorz Wojciech Polaniecki

członek zarządu
Dyrektor Generalny

Posiada wykształcenie wyższe. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu zarządzania w lotnictwie, które zdobył jako członek zarządu Centralwings, Doradca zarządu PLL LOT, doradca z zakresu lotnictwa w brytyjskim Banku Inwestycyjnym Gryphon Investment Bank oraz założyciel i członek zarządu Enter Air.

Rozpoczynał karierę menedżerską jako Station Manager, a następnie Quality Manager w liniach lotniczych EuroLOT, w latach 1996-2004. W latach 2004-2006 pracował jako Dyrektor Operacyjny i członek zarządu linii Centralwings, a także pełniący obowiązki prezesa zarządu. W latach 2006-2009 był doradcą inwestycyjnym w brytyjskim Gryphon Investment Bank, a w 2008 r. w spółce PLL LOT prowadził projekt przygotowania spółki do IPO.

Od powstania Enter Air jest członkiem zarządu i Dyrektorem Generalnym.

Andrzej Przemysław Kobielski 
pic1

Andrzej Przemysław Kobielski

członek zarządu
Dyrektor Handlowy

Posiada wykształcenie wyższe. Rozpoczynał swoja karierę w PLL LOT w pionie handlowym w 1997 r. W spółce tej sprawował kierownicze stanowiska do roku 2004. W latach 2004-2006 pracował jako Dyrektor Siatki Połączeń i Zarządzania Wpływami w linii Centralwings. W latach 2007-2009 był Dyrektorem Handlowym w angielskiej linii lotniczej BMI Baby. W roku 2009 w PLL LOT stworzył zorganizowaną cześć przedsiębiorstwa LOT Charters. W roku 2010 założył i zarządzał organizatorem turystyki LOT Travel.

Współtwórca business planu, członek zarządu oraz Dyrektor Handlowy Enter Air.

 Marcin Andrzej Kubrak 
pic3

Marcin Andrzej Kubrak

członek zarządu
Dyrektor Operacji Lotniczych

Posiada wykształcenie wyższe. Rozpoczynał karierę w 1991 r. jako pilot wycieczek zagranicznych do krajów dalekiego wschodu (Tajlandia, Korea, Singapur) w biurze podroży INT EXPRESS, od 1992 r. pracował na stanowisku Kierownika Działu Turystyki Przyjazdowej, gdzie zajmował się organizacją przyjazdów grup turystycznych do Polski z krajów Europy Zachodniej.

W roku 1994 rozpoczął działalność spółki Fair Cargo, która jako jedna z pierwszych w Polsce rozpoczęła działalność Spedycji Lotniczej i obsługi frachtu lotniczego. Do 2005 r. był właścicielem i dyrektorem zarządzającym tej spółki. Pełni w spółce Expeditors Polska funkcję członka zarządu oraz dyrektora zarządzającego. Od 1999 r. jest udziałowcem oraz prezesem zarządu spółki Airnet będącej właścicielem i zajmującej się prowadzeniem terminalu spedycyjnego na lotnisku Okęcie w Warszawie. Od 2004 r jest udziałowcem i członkiem zarządu spółki Airnet Service prowadzącej działalność handlingową obsługi frachtu lotniczego.

Od powstania Enter Air jest członkiem zarządu.

Pan Marcin Andrzej Kubrak rozpoczął karierę lotniczą w 1996 r. W 1997 r. zdobył licencję pilota samolotowego. Obecnie jest pilotem liniowym z licencją ATPL oraz instruktorem i egzaminatorem Państwowym (TRE) typu Boeing 737. Dodatkowo pełni funkcję szefa pilotów w Enter Air. W latach – 2004 pracował w linii Air Polonia. W latach 2005 -2009 był zatrudniony w linii lotniczej Centralwings.

 

Rada Nadzorcza
Ewa Kubrak

Ewa Kubrak posiada doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami, które zdobywała jako prezes zarządu oraz dyrektor zarządzający biura podróży Student Club. Karierę zawodową rozpoczynała w roku 1988 r. w spółce PLL LOT na stanowisku Agenta Obsługi Naziemnej na lotnisku Chopina w Warszawie. W 1991 r. rozpoczęła pracę w biurze operacyjnym linii lotniczych KLM Oddział w Polsce na stanowisku specjalisty obsługi handlingowej oraz specjalisty usług cateringowych. Od roku 2003 Ewa Kubrak jest głównym udziałowcem i prezesem zarządu biura podróży Student Club, zajmującego się organizacją podróży służbowych i sprzedażą biletów lotniczych.

Paweł Brukszo

Paweł Brukszo ma wykształcenie wyższe. Jest laureatem międzynarodowych konkursów prawniczych: Profesor Telders Moot Court Competition w Hadze i Competition Rene Cassin w Strassbourgu.

Paweł Brukszo rozpoczynał karierę w spółce LIM, a następnie sprawował funkcje kierownicze m.in. w takich spółkach jak Motorola Polska oraz KPMG. W latach 2004 -2006 pełnił funkcję wiceprezesa i prezesa zarządu w spółce Calisia, w której następnie w latach 2006-2011 pełnił funkcję członka rady nadzorczej. Na przestrzeni lat 2006 – 2013 pełnił również funkcje członka rady nadzorczej w spółkach Diora Świdnica oraz WSiP, gdzie piastował funkcję przewodniczącego komitetu ds. wynagrodzeń.

Obecnie Paweł Brukszo sprawuje funkcje członka rady nadzorczej w spółkach: Magellan i Wawel, gdzie jest członkiem komitetu audytu, oraz Unimor Development. Jest sekretarzem rady nadzorczej spółek Mennica Polska od 1766 oraz Mennica Polska. Pełni również funkcję prezesa zarządu w spółce Unitra Towarzystwo Handlowo-Przemysłowe, w której jest również akcjonariuszem. Ponadto Paweł Brukszo jest wspólnikiem w spółkach INVESTRA oraz Alfa Trading.

Paweł Bruszko oświadczył, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.

Dariusz Górski

Dariusz Górski ma wykształcenie wyższe, jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W trakcie swojej kariery zawodowej odbył liczne szkolenia z zakresu finansów, analizy finansowej oraz zarządzania, m.in. kurs na doradcę inwestycyjnego oraz finanse przedsiębiorstw (stypendium Erasmus University w Rotterdamie).

Karierę zawodową rozpoczął w 1992 roku jako analityk finansowy w Caresbac Polska S.A., jednej z pierwszych na polskim rynku firmie venture-capital. W latach 1993-1996 pracował w Business Management & Finance S.A. jako analityk finansowy, a od roku 1995 jako szef projektów z obszaru doradztwa strategicznego, fuzji i przejęć, prywatyzacji oraz restrukturyzacji. W roku 1996 rozpoczął pracę w Robert Fleming & Co (w 2000 roku przejęty przez Chase Manhattan Bank) jako analityk akcji specjalizujący się początkowo w sektorach spożywczym, przemysłowym oraz IT. Od 1998 roku analityk sektora bankowego w Europie Centralnej. W roku 2001 rozpoczął pracę w ING Securities jako analityk akcji pokrywający całościowo rynek polski ze specjalizacją w sektorach banki, spółki surowce oraz sektor paliwowy. Od 2004 roku w Deutsche Bank Securities jako szef analiz rynku akcji na region Europy Centralnej odpowiedzialny za całościowy produkt oraz sektor bankowy. W roku 2008 objął stanowisko stratega portfela akcyjnego w Opera TFI. W latach 2009-2011 szef działu analiz polskiego rynku akcji w Wood & Co odpowiedzialny za sektor finansowy, media oraz strategię dla rynku akcji. Od 2011 zatrudniony w Domu Maklerskim BZ WBK (obecnie Santander Biuro Maklerskie) początkowo jako starszy analityk, zastępca Kierownika Zespołu Analiz, a od 2015 Dyrektor Departamentu Analiz Giełdowych odpowiedzialny za nadzór oraz produkty zespołu, analizę sektora finansowego, a także strategię dla rynku akcji.

Dariusz Górski oświadczył, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.

Joanna Aleksandra Braulińska-Wójcik

Posiada wykształcenie wyższe. W roku 2009 ukończyła Kurs dla Kandydatów na Członków Rad Nadzorczych Spółek z udziałem Skarbu Państwa. Joanna Braulińska-Wójcik rozpoczęła karierę zawodową w 2003 r. jako prawnik w spółce COBRA METAL POLSKA. Następnie pracowała jako prawnik w spółce Annacond Enterprises, gdzie od 2011 do 2014 r. pełniła również funkcję członka rady nadzorczej. W latach 2013 – 2015 Pani Joanna Braulińska-Wójcik pracowała jako dyrektor ds. rozwoju w spółce Energopol Serwis, a następnie, do chwili obecnej, w spółce Poltransgaz. Obecnie jest członkiem rady nadzorczej w spółkach Energorozwój oraz EGESA Grupa Energetyczna, przewodniczącą rady nadzorczej w spółce CAM MEDIA, prezesem zarządu w spółce Era International oraz wiceprezesem zarządu w spółce Polnaftrans.

Joanna Aleksandra Braulińska-Wójcik oświadczyła, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.

Adrian Jonca

Posiada wykształcenie wyższe i jest doradcą podatkowym. Po ukończeniu zagranicznych studiów wyższych na Uniwersytecie w Düsseldorfie w dziedzinie ekonomii o specjalizacji rachunkowość przedsiębiorstw, rozpoczął karierę zawodową w spółce Dr. Roedl Audit sp. z o.o. w 1995 r., w latach 1995-1999 był zatrudniony w ww. spółce na stanowisku szefa Działu Podatkowego oraz asystenta biegłego rewidenta. W latach 2000-2019 był szefem Działu Podatkowego oraz partnerem w międzynarodowych kancelariach prawnych takich jak Clifford Chance Sp. z o.o., Beiten Burkhardt P. Daszkowski sp.k., Wolf Theiss P. Daszkowski sp.k., K&L Gates Jamka sp.k. Od roku 2019 jest szefem Działu Podatkowego w DWF Poland Jamka sp.k. i specjalizuje się w opodatkowaniu i rachunkowości przedsiębiorstw. We wszystkich ww. międzynarodowych kancelariach prawnych piastował nie tylko stanowisko Partnera, w kancelarii prawnej Beiten Burkhardt P. Daszkowski sp.k. oraz Wolf Theiss P. Daszkowski sp.k. (tj. w latach 2001-2015) pełnił dodatkowo w gronie partnerów funkcję partnera odpowiedzialnego za finanse i rachunkowość spółki. Adrian Jonca jest od ponad 15 lat stałym członkiem kolegium redakcyjnego Monitora Podatkowego wydawanego przez Wydawnictwo C.H. Beck oraz autorem licznych artykułów w zagranicznych czasopismach fachowych z zakresu podatków i rachunkowości przedsiębiorstw w Polsce.

Adrian Jonca oświadczył, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w Dobrych Praktykach Spółek Notowanych na GPW 2021, w tym w szczególności kryteria określone w Załączniku II do Zalecenia Komisji Europejskiej 2005/162/WE z dnia 15 lutego 2005 r. dotyczącego roli dyrektorów nie wykonawczych lub będących członkami rady nadzorczej spółek giełdowych i komisji rady nadzorczej.

Krzysztof Kaczmarczyk

Posiada wykształcenie wyższe, jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ze specjalizacją finanse i rachunkowość, był też słuchaczem Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek Stosunki Międzynarodowe.

W latach 1999-2008 pracował w Deutsche Bank w Polsce, gdzie pełnił m.in. funkcję Zastępcy Dyrektora Departamentu Analiz Rynku Akcji oraz Analityka Rynku Akcji – region Europy Środkowo Wschodniej. W okresie 2008-2010 pełnił różne funkcje zarządcze w Grupie TP S.A., w tym Dyrektora Pionu Strategii i Rozwoju. W latach 2010- 2011 pracował w szwajcarskim banku inwestycyjnym Credit Suisse w Polsce. W latach 2012-2015 pełnił funkcję Vice Prezesa Zarządu ds. Strategii i Rozwoju w spółce Emitel – wiodącym operatorze naziemnej sieci radiowo-telewizyjnej w Polsce. W latach 2016- 2019 Doradca Zarządu KGHM Polska Miedź S.A.

Obecnie zawodowo, niezależny członek Rad Nadzorczych spółek notowanych na GPW w Warszawie.

Niemalże 15-letnie doświadczenie nadzorcze zdobywał zasiadając w radach nadzorczych ponad 30 spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w tym: Action, Alta, Arteria, Braster, Best, BSC Drukarnia, Celon Pharma, Duon, Giełda Papierów Wartościowych, Graal, Integer, InPost, KGHM, LC Corp, Magellan, Mabion, Polimex­-Mostostal, Polish Energy Partners, Robyg, SARE, Wirtualna Polska, Werk Service, VIGO, 4fun Media.

Krzysztof Kaczmarczyk oświadczył, iż spełnia kryteria niezależności, o których mowa w dokumencie „Dobre praktyki spółek notowanych na GPW 2016”.