Strona korzysta z plików cookie's. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
x
menu
Stabilny i przewidywalny model biznesowy
Strategia
V
Współpraca z czołowymi touroperatorami

Enter Air posiada efektywny i niskokosztowy model biznesowy zbliżony do nowoczesnych linii niskobudżetowych, pozwalający na osiąganie pozytywnych wyników, nawet w czasach kryzysu. Głównymi klientami Grupy są największe biura podróży działające na polskim rynku, takie jak Rainbow Tours, TUI, Itaka,  Wezyr Holidays czy Exim Tours oraz konsolidatorzy na rynkach zagranicznych m.in. w Czechach, Izraelu, Francji i Wielkiej Brytanii.

Liczba klientów biur podróży w 2013 r. (tys.)

Klienci Enter Air

Źródło: Raport serwisu turystyka.rp.pl i TravelData

Rosnąca skala działalności

W 2014 r. Enter Air obsłużył ponad 1200 tras i wykonał loty do 36 krajów. Ponad 250 tras to stałe połączenia z czego 160 z Polski. Większość rejsów odbywa się z polskich lotnisk, ale coraz istotniejsza jest sprzedaż eksportowa. Obecnie ponad jedna trzecia przychodów Grupy pochodzi z przewozów pomiędzy zagranicznymi portami lotniczymi. Wykonywane są one dla zagranicznych klientów i charakteryzują się wyższymi marżami. Rynki zagraniczne, Europy Zachodniej są o wiele bogatsze od rynku rodzimego i stanowią olbrzymi potencjał dla ekspansji marki Enter Air.

Sprzedane fotele (tys.)

Wykonane fotelokilometry (mln)

Przewidywalność biznesu

Proces ustalania harmonogramu lotów na dany rok trwa przeważnie od marca do października roku poprzedniego. W praktyce oznacza to, że Spółka zdecydowaną większość miejsc w samolotach sprzedaną ma z półrocznym wyprzedzeniem. Model biznesowy Enter Air jest bardzo stabilny, a Spółka nie jest narażona na większość ryzyk rynkowych, z którymi zmagają się inni przewoźnicy.

Istotnym elementem strategii Grupy jest utrzymanie trwałej rentowności i koncentracja na dochodowej części rynku przewozów czarterowych oraz przede wszystkim, utrzymanie odpowiedniej struktury kosztowej pozwalającej na prowadzenie działalności w oparciu o dodatnie marże. Przewoźnik posiada pięć stałych baz operacyjnych w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu i Paryżu oraz bazy sezonowe, takie jak Londyn, Tel Awiw, Praga, czy Manchester.

Flota

Flota Enter Air składa się z 17 Boeingów 737-800.  Samoloty posiadają zasięg odpowiedni do tego, by obsługiwać trasy do najpopularniejszych miejscowości turystycznych w basenie Morza Śródziemnego i na Wyspach Kanaryjskich, a z jednym międzylądowaniem dolecieć do Tajlandii, Kenii i na Sri Lankę. Linia obsługuje około 160 tras turystycznych z Polski. 

Spółka planuje nabyć łącznie sześć nowych samolotów Boeing 737-8 MAX, które zastąpią część dotychczas używanych maszyn. Zachęcamy do obejrzenia filmów o nowych samolotach:

 

 

 

Znaczący rozwój floty

Obok wynajmu samolotów wraz z załogą Grupa prowadzi sprzedaż pokładową oraz szkolenia pilotów samolotów Boeing 737.

air22