Strona korzysta z plików cookie's. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
x
menu
Lider rynku czarterowego w Polsce
Otoczenie Rynkowe
V
Perspektywiczny rynek

Działalność Enter Air jest silnie skorelowana z polskim i europejskim rynkiem usług turystycznych. W ostatnich 10 latach, liczba wyjazdów z polskimi biurami podróży rosła o prawie 10% w skali roku, a ok. 90% wycieczek korzysta z transportu lotniczego.

Rosnąca liczba wyjazdów z biurami podróży

 Źródło: Raport Instytutu Turystyki „Rynek biur podróży 2012” z 2013 roku  

Wraz z bogaceniem się społeczeństwa oczekiwany jest dalszy wzrost liczby wycieczek organizowanych przez biura podróży w Polsce.

Rosnący wskaźnik mobilności Polaków

 Źródło: Eurostat 2015 

air_www2

W 2016 r. z usług przewoźników czarterowych w Polsce skorzystało 3,5 mln pasażerów, z czego Enter Air przewiózł 1,2 mln pasażerów co daje przewoźnikowi pozycje niekwestionowanego lidera z udziałem w rynku sięgającym 32,9 proc. Dodatkowo ponad 500 tys. pasażerów skorzystało z usług Enter Air na rynkach zagranicznych.

Udział w rynku czarterowym w Polsce w 2017 r.

Źródło: ULC

PRZEGLĄD RYNKU TURYSTYCZNEGO

Rzeczpospolita: Egzotyka w niskich cenach

23.10.2017

Dziennik opublikował artykuł poświęcony cenom wyjazdów do egzotycznych krajów.

Polacy coraz częściej decydują się na spędzenie wakacji w egzotycznych miejscach ze względu na koszty porównywalne z tymi, które trzeba ponieść odpoczywając nad Bałtykiem czy w Zakopanem. Najchętniej wybierają loty na Dominikanę oraz do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Rzeczpospolita podaje, że rezerwacje w ZEA sięgają nawet 13%, co spowodowana jest przystępnymi cenami – ceny tygodniowych wakacji zaczynają się od 1750 zł od osoby. Ważnym kryterium jest też bezpieczeństwo i znikome prawdopodobieństwo ataków przemocy wobec turystów.

W sezonie zima 2017/zima 2018 najpopularniejsze egzotyczne kierunki wyjazdów to Dominikana, Emiraty Arabskie, Tajlandia, Kenia, Izrael, Meksyk, Kuba, Tanzania i Chiny.

Cały artykuł dostępny jest pod linkiem

 

Puls Biznesu: Turyści rzucili się na promocje

24.03.2017

W Pulsie Biznesu pojawił się artykuł dotyczący raportu Polskiego Związku Organizatorów Turystyki (PZOT).

Z najnowszych badań PZOT wynika, że biura podróży sprzedały o 30% więcej wycieczek niż rok temu. W ciągu ostatnich dwóch tygodni było o 48,9% więcej rezerwacji i ponad 53% więcej klientów. Zdaniem ekspertów wzrost spowodowany jest m.in. zbliżającym się zakończeniem ofert first minute. Duże znaczenie ma również coraz większa świadomość klientów, którzy zdają sobie sprawę z popularności najatrakcyjniejszych ofert i konieczności wcześniejszego dokonania zakupu.

Wzrost sprzedaży odnotowały m.in. Itaka, Rainbow Tours i TUI Poland.

PZOT brał pod uwagę wyniki firm korzystających z systemu MerlinX.

Cały artykuł dostępny jest pod linkiem

 

Rzeczpospolita: W tym roku lotnictwo urośnie o 10 procent

17.02.2016

Rzeczpospolita opublikowała artykuł zawierający wyniki raportu PwC, dotyczącego polskiego transportu lotniczego.

Według raportu, w roku 2015 linie lotnicze operujące z Polski zanotowały 13 procentowy wzrost przewozów. Eksperci prognozują, że rok 2016 będzie także korzystny dla polskiego transportu lotniczego, a wzrost przewozów powinien wynieść przynajmniej 10 procent, czyli z polskich lotnisk skorzysta ponad 33 mln pasażerów.

W ocenie ekspertów PwC, głównym źródłem wzrostu liczby pasażerów w Polsce pozostają porty regionalne, co świadczy o rosnącej pozycji niskokosztowych przewoźników. W 2015 r. udział tanich linii w przewozach pasażerskich przekroczył 50 procent (54 proc.), z kolei udział przewoźników czarterowych wynosi kilkanaście procent i pozostaje stabilny w okresie ostatnich 3 lat. Cały czas udział w rynku tracą tradycyjni przewoźnicy.

Autorzy raportu także przewidują coraz większe zainteresowanie zagranicznych linii lotniczych, przede wszystkim przewoźników niskokosztowych, możliwościami inwestycyjnymi w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, m.in. w Polsce.

Cały artykuł jest dostępny pod linkiem