Strona korzysta z plików cookie's. Pozostając na niej, wyrażasz zgodę na korzystanie z cookies.
x
menu
Największa czarterowa linia lotnicza w Polsce
O Enter Air
V
Największy prywatny przewoźnik w Polsce

Enter Air jest największą czarterową linią lotniczą działającą w Polsce i jednocześnie największym prywatnym przewoźnikiem lotniczym w naszym kraju. Grupa realizuje połączenia dla czołowych polskich i zagranicznych biur podróży latając do ponad 30 krajów od Islandii i Portugalii po Kenię i Tajlandię.

W 2016 r. na pokładach Enter Air podróżowało 2 mln pasażerów, z czego 1,5 mln osób na połączeniach z i do Polski.

Flota Enter Air składa się z 18 Boeingów 737-800.

air_www3

Enter Air od pierwszego roku działalności jest rentowny i generuje pozytywne przepływy pieniężne z działalności operacyjnej. W 2016 r. Grupa miała 945,9 mln zł przychodów wobec 810,4 mln zł rok wcześniej. Ponad jedna trzecia przychodów realizowanych jest z połączeń poza Polską. W minionym roku EBITDA wyniosła 90,1 mln zł, a zysk netto wzrósł o 26,5% do 58,4 mln zł.

enter air w liczbach

5

stałych baz operacyjnych

5,2

mld

fotelo-kilometrów wykonanych w 2015 r.

17

samolotów we flocie

1,7

mln

pasażerów w 2016 r.
Pozycja rynkowa

Udział w rynku czarterowym w Polsce w 2016 r.

Źródło: ULC

Enter Air jest największą linią czarterową w Polsce. Grupa obsługuje około jedną trzecią przewozów w Polsce, a w 2017 r. udział przewoźnika w rynku turystycznym w Polsce wyniósł 33,9%. Enter Air ma cztery bazy operacyjne w Polsce w Warszawie, Katowicach, Wrocławiu i Poznaniu, ale wykonuje też połączenia czarterowe z innych polskich lotnisk.

Grupa działa również na zagranicznych rynkach. Ponad jedna trzecia przychodów pochodzi z przewozów realizowanych dla zagranicznych biur podróży na trasach poza Polską. Aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie zagranicznych klientów Enter Air ma stałą bazę operacyjną w Paryżu oraz sezonowe bazy operacyjne w Manchesterze, Londynie i Tel Awiwie.